Anunţ Agentia pentru Protectia Mediului

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

Agenția pentru protecția mediului Prahova anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Construire rețea de canalizare în sistem divizor DJ 102 – strada Teleajenului, Ploieștiori“ , propus a fi amplasat în comuna Blejoi, sat Ploieștiori, DJ 102 – strada Teleajenului, județul Prahova, titular comuna Blejoi.

Informațiile privind proiectul propus/memoriul de prezentare pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului strada Gh. Gr. Cantacuzino nr 306, Ploiești și la sediul comuna Blejoi, Calea Buzău nr. 10, județul Prahova în zilele de L-V, între orele 8:30-16:00 .

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul autorității competente pentru protecția mediului, Agenția pentru Protecția Mediului Prahova.