Declaratie pe propria raspundere


Pentru că incidenţa a depăşit în comuna noastră 7,5 la mie, trebuie să completăm şi să avem la noi Declaraţia pe propria răspundere/Adeverinta angajator. Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă anunţă că măsurile nu se aplică persoanelor care sunt vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 şi pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare. Sunt exceptate şi persoanele care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi şi a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2 şi care fac dovada îndeplinirii acestei condiţii prin intermediul certificatului de vaccinare, pe suport hârtie sau în format electronic, sau al certificatului digital al Uniunii Europene privind COVID-19. Între 20.00 și 05.00, restul populației care nu îndeplineşte condițiile trebuie să prezinte o declarație pe propria răspundere dacă au de efectuat deplasări în afara locuinței în acel interval.

Vă rugăm să purtaţi masca de protecţie!